Dhe në mëngjes ne kemi ... VETËM! Çfarë të shërbejmë dhe si të shërbejmë një mëngjes festiv

  1. Fillimi i mrekullueshëm) Ju mund të keni vënë re se nëse zgjimi juaj fillon me një shënim të gëzueshëm,...
  2. trajton
  3. Vezë të fërguara
  4. Frittata elegante
  5. Zapekanochka
  6. Mmm ... Dhe këtu është ëmbëlsirë)
  7. pjekje
  8. Vendosja e tabelës

Fillimi i mrekullueshëm)

Ju mund të keni vënë re se nëse zgjimi juaj fillon me një shënim të gëzueshëm, atëherë është e gjithë dita e lehtë, me humor të mirë. Një mëngjes i gëzuar duket se ju shoqëron kudo - dhe ju nuk mund ta harroni këtë shije në mëngjes.)

Në ditët e lashta, njerëzit dhanë këtë vlerë të madhe dhe mbushën dhomën e tyre të gjumit me dekorime të ndryshme për t'i kujtuar ato të bukura.

Ka shumë mënyra për të shpenzuar tuajin në mëngjes të paharrueshme, dhe sot do t'ju tregojmë për një prej tyre!

Mëngjesi i Festave

Një mëngjes festiv nuk duhet të lidhet me një festë të veçantë , thjesht mund të organizoni një surprizë për të dashurit tuaj dhe përsëri të ngrini shpirtrat e tyre, duke i dhënë shumë përshtypje dhe buzëqeshje!

Një mëngjes festiv nuk duhet të lidhet me një festë të veçantë , thjesht mund të organizoni një surprizë për të dashurit tuaj dhe përsëri të ngrini shpirtrat e tyre, duke i dhënë shumë përshtypje dhe buzëqeshje

Për shembull, nëse vendosni të festoni një festë jashtë shtëpisë , një mëngjes i tillë vërtet do të ishte një mundësi shumë e mirë për të filluar ditën! Pas të gjitha, ju u jepni të dashurit tuaj një atmosferë të ngrohtë dhe komode të një festë në shtëpi.

Pas të gjitha, ju u jepni të dashurit tuaj një atmosferë të ngrohtë dhe komode të një festë në shtëpi

Dhe nëse doni që festimi të mbahet mend për një kohë të gjatë - vazhdoni të papritur, dhe nga kjo tryezë edhe më e këndshme, festive! Mbulo atë në mëngjes pas argëtimit! Fëmijët do të jenë të kënaqur , sepse festat nuk ndodhin shumë.)

trajton

Për një rast të tillë, pjatat tuaja të preferuara janë të përsosura - dekoroni ato dhe kthejeni enët e njohura në një punë kuzhinare të artit!

Vezë të fërguara

Ajo do të duket - mirë, çfarë vezë të fërguara në tryezën e pushimeve? Dhe vetëm hidhni një sy në këto bukuritë e shijshme!

Dhe vetëm hidhni një sy në këto bukuritë e shijshme

Ka shumë receta për përgatitjen dhe shërbimin e kësaj pjate : vezë të fërguara në gjysmën e avocados, vezë të fërguara në unazë ose gjysma e piper zileje, vezë të fërguara në pancake, në një pjatë për pjekje, vezë të fërguara në shportat e bukës - dhe kjo nuk është lista e tërë!

Çdo ditë gatuan të dalin me diçka të re.)

Frittata elegante

Vazhdimi i temës së vezëve është një mëkat për të mos përmendur një omlet.) Italianët erdhën me gjithçka për ne dhe e quajtën këtë mrekulli "frittata". Kjo është një omeletë me një shumëllojshmëri mbushjesh: perime, barëra, kërpudha, djathë - gjithçka që ju pëlqen.

Një opsion i madh për një tryezë festive, sepse pamja e saj në vetvete është një festë!

Zapekanochka

Kjo mrekulli është e përkryer për tryezën tuaj në të dyja të kripura dhe të ëmbla. Ju mund të bëni një tavë me perime, makarona, qull ose gjizë.

Kushtojini vëmendje mbushjes - mund të jenë manaferrat, fruta, kërpudha apo perime. Pas të gjitha, pjatë pushimi duhet të jetë jo vetëm e shijshme, por edhe e bukur.)

Tavë zakonisht shërbehet si një kurs kryesor, jo një ëmbëlsirë.

Tavë zakonisht shërbehet si një kurs kryesor, jo një ëmbëlsirë

Mmm ... Dhe këtu është ëmbëlsirë)

Parfait - Perfect për një trajtojnë festive në mëngjes. Pas të gjitha, kjo është një pjatë e lehtë, por shumë e shijshme, do të jetë një dekoratë e denjë e tryezës!

Përgatisni atë nga djathë, kos, krem ​​whipped, shtoni arra, manaferrat, dhe madje edhe copa të biskota ose feta çokollatë! marzipan , fruta të ëmbla, susam - ky ëmbëlsirë qumështi gjithashtu do të plotësojë krejtësisht!

Kjo pjatë jo vetëm që duket e gjallë , por gjithashtu është e dobishme për bukurinë dhe shëndetin.) Për ta bërë ëmbëlsirën të duken edhe më interesante - mbusheni tasin ose një gotë me shtresa dhe gjithmonë në një enë transparente. )

)

Ju gjithashtu mund të shërbejë akullore! Nëse e vendosni në një myk të pazakontë - baza e një akullore, pjepër ose fruta të tjera - akullore do të bëhet më festive.)

)

pjekje

normal pancakes Kthehuni në një mrekulli të vërtetë kuzhinës! Ju mund të bëni mbushje të kripura dhe të ëmbla dhe t'i shërbeni në fillim dhe në fund të festave të mëngjesit.)

)

Vendosja e tabelës

Natyrisht, vendosja e tabelave ka një rol të rëndësishëm, sepse janë detajet që krijojnë ndjenjën e festimit.

Natyrisht, vendosja e tabelave ka një rol të rëndësishëm, sepse janë detajet që krijojnë ndjenjën e festimit

Ju mund të organizoni një festë të vërtetë duke vendosur tabelën sipas të gjitha rregullave.)

)

Por kjo nuk është e dorës, sepse gjëja kryesore është humor! Shto ngjyra - dekoroj tryezën me lule ose vetëm peceta të bukura, organizoni suvenire ose kompozime të frutave në tavolinë.

Ju mund të dekoroni tavolinën edhe me degë të zakonshme ose vazo të mbushura me petals lule, qirinj gjithashtu do të krijojnë një atmosferë të paharrueshme.

Gjëja më e rëndësishme është emocionet që do të përjetojnë familja dhe miqtë tuaj, sepse momente të tilla do të kujtohen përgjithmonë!

Keni një ditë të mrekullueshme dhe le të jetojnë çdo ditë në zemrën dhe në shtëpinë tuaj.)

20 лучших книг по саморазвитию личности
В книгах можно найти немало полезных знаний. Вы получаете опыт людей, которые уже разобрались – научились решать проблемы, налаживать отношения, сформулировали свои знания в доступной для всех заинтересованных

Избавление от психологических проблем и саморазвитие. Психологические техники.
Психологические техники – упражнения, которые нацелены на решение той или иной проблемы или для самосовершенствования и саморазвития.   Техника "Линия аксиом" Эта техника подойдет тем людям,

Саморазвитие - скачать бесплатно fb2, txt, читать онлайн
В течение всего пути развития человеческого общества, являясь инструментом для достижения многих целей, важнейшую роль выполняли деньги. Страны с разными культурными и религиозными ценностями, нравами

Рейтинг книг по психологии. Лучшие книги по психологии и саморазвитию
Как говорил Фредерик Перлз, известный психотерапевт и психиатр, желание измениться основывается на неудовлетворенности. Каждая попытка измениться или изменить свое окружение является следствием неудовлетворенности.

5 способов как стать лучше. Саморазвитие человека — Блог Personalitica
Хотите быть ”лучшей версией себя” и двигаться только вперед? Посещать выставки, лекции для саморазвития? Обучиться чему-то новому, развить память и внимание? Освоить графический дизайн или игру на

С чего начать саморазвитие? Одно полезное упражнение
Вы получите ответ на вопрос с чего начать саморазвитие , прочитав данную статью. Здесь я поделюсь с вами методикой, занятия которой будут занимать у вас всего лишь 40 минут в день. Эти занятия будут вашим

Топ-10 лучших книг по саморазвитию – Букля
Одна из ключевых потребностей современного человека – развитие. Мы постоянно стремимся стать лучше и образованнее, превзойти своих коллег и знакомых и уверенно движемся к вершине Олимпа. И если посещение

С чего начать саморазвитие? Список лучших книг по саморазвитию
Необходимость духовного и физического развития сомнений не вызывает. Воспитанием маленьких детей обеспокоены их родители. Человек постарше себя как личность выстраивает сам. Но как правильно организовать

С чего начать саморазвитие? Одно полезное упражнение — Пси-Фактор
Вы получите ответ на вопрос  с чего начать саморазвитие , прочитав данную статью. Здесь я поделюсь с вами методикой, занятия которой будут занимать у вас всего лишь 40 минут в день. Эти занятия будут

Дополнительное образование как источник саморазвития, самоопределения и самореализации личности
Дополнительное образование детей в Оренбуржье стало приоритетным направлением образовательной политики области, неотъемлемой частью учебно-воспитательного процесса всех типов образовательных учреждений,