Si të bëni shugaring në shtëpi nga A në Z

  1. Si për të bërë shugaring në shtëpi
  2. Ne shkatërrojmë mitet rreth këshillimit shtëpiak ose këshillave të këqija ...
  3. Si për të bërë shugaring në shtëpi. Këshilla të kalitur!
  4. Shqyrtime shugaring në shtëpi
  5. Shugaring në tarifë Chelyabinsk

Përshëndetni vajzat

I kënaqur për të vazhduar kritikat e mia dhe për të dhënë këshilla për sjelljen e duhur të shugaring. Ne kemi zbuluar me ju se si të bëni paste sheqer për spërkatje në kushtet e shtëpisë, kur ju keni vetëm limon, sheqer dhe ujë ose mjaltë në dorë. Këtu janë këto receta të çmuara: Recetë Shugaring paste në mikrovalë (gatimi 5-10 minuta) dhe recetë shugaring paste në sobë (gatimi 10-15 minuta).


Si për të bërë shugaring në shtëpi

Sot unë dua të flas me ju se si duhet të bëjmë shugaring në shtëpi, kur nuk ka modular modern në dorë. Unë shpresoj që ju keni bërë makarona tuaj dhe tani jeni gati të shkoni në një fazë të re dhe të hiqni "flokët e tepërt" nga trupi juaj. Ju lutem vini re se ky artikull është një hyrje dhe nuk kërkon të bëjë pikërisht siç shkruaj më poshtë.

Për të filluar, unë dua të largoj mitet për shugaring në shtëpi dhe këshillat "cool" të profesionistëve.

Ne shkatërrojmë mitet rreth këshillimit shtëpiak ose këshillave të këqija ...

1. Përdorni dorashka për të parandaluar ngjitjen e sheqerit nga fërkimi në duar. Unë dua ta shpërndaj këtë mit, pasi është jashtëzakonisht e papërshtatshme për të punuar në doreza. Në sallonet punon në doreza, sepse ajo kërkon ligjin. Në shtëpi, askush nuk ju detyron të vuani dhe të kryeni një procedurë shugurimi në doreza. Pasta e sheqerit do të rrinë në mes gishtërinjve tuaj dhe do të thyejnë dorezat. Besoni mua, kam bërë të gjithë paketë aq shumë. Kjo është për të ardhur keq!

2. Pluhurat zvogëlojnë dhimbjen dhe promovojnë heqjen e flokëve më të mirë gjatë shugaring. Kjo është gjithashtu një gënjeshtër dhe një provokim. Sa më shpejt që unë nuk u përpoq të aplikoj këto pluhura: dhe një shtresë e hollë, e mesme dhe e trashë. Së pari, në dy raste, ata thjesht nuk ndihmuan, dhe në të tretin penguan heqjen e flokëve me paste sheqeri. Nëse doni ta bëni procedurën më të shpejtë - mos derdhni asgjë.

3. Chlorhexidine. Zgjedh pelena? Për të shpifur para dhe pas? Pse? Flokët aq mirë ia vlen dhe nuk rriten as, nëse nuk lyhen me kimi të tepërt. Mos shpenzoni para në kimi të padobishme për të shuguruar në shtëpi. Sheqeri paste në mënyrë të përkryer heq flokët nga 3-4 mm të gjatë.

4. Përdorimi i vajrave të veçanta për të ngjitur nuk ngjitet në duart. Ndoshta ky është rasti im i vetëm ose nuk di si ti përdor ato, por pas aplikimit të vajrave, ngjitja fillon të ngjitet ose të zbutet edhe më shumë. Në përgjithësi, unë jam kundër këtyre vajrave për shugarje.

Si për të bërë shugaring në shtëpi. Këshilla të kalitur!


1. Për të bërë shugarje në shtëpi ju duhet të përgatitni fushat që duam të pastrojmë. Për ta bërë këtë, rritini qimet 3-4 mm të gjata. Kjo gjatësi është e mjaftueshme për ngjitjen e sheqerit për t'i hequr ato.

2. Ne procesin e trupit një ditë para procedurës me një pastrim. Zgjidhni çfarëdo që ju pëlqen. Nuk ka preferenca të veçanta.
3. Gatim paste sheqer ose të blej në dyqan. Unë nuk shoh asnjë arsye për të shpenzuar para në formulime të shtrenjta, kështu që unë e përgatis veten. Lidhjet me pasta të recetave për shugurimin janë në fillim të artikullit. Më pëlqen opcioni i mjaltit, është më i ngjitshëm dhe heq flokët më mirë.

4. Merrni makarona të gatuar dhe rrokulliset një top i vogël, madhësia e një arre. Nuk ka nevojë për të ngrohur makarona në mikrovalë, sepse ajo do të shkrihet. Për të ngrohur është temperatura e trupit të mjaftueshëm. Stretch paste në mënyrë që ajo të ngrohtë deri më mirë. Paste do të ndryshojë konsistencën nga transparente në të errët.

5. Zbato paste të nxehtë për shuguar kundër rritjes së flokëve. Kjo është e nevojshme për kapje më të mirë me flokë dhe ju lejon të kapni ato sa më shumë që të jetë e mundur.

6. Me një lëvizje të mprehtë ne tërheqim paste në drejtim të rritjes së flokëve. Kjo zvogëlon efektin e dhimbjes. Nëse e shkulni paste në drejtim të kundërt - ju jeni të pajisur me rritjen e qimeve nën lëkurë. Mos e prishni lëkurën tuaj!

7. Përsëritni hapat 5 dhe 6 derisa paste të shkopinj dhe kap flokët.

8. Pasi të hiqni të gjitha flokët, ju mund të shkoni në dush, ku nën ujë të ngrohtë ne larë mbetjet e sheqerit paste nga lëkura.

9. Kontrolloni zonat e pastruara dhe nëse mbeten disa prej qimeve - përfundojini ato me piskatore në mënyrë që çdo gjë të jetë e bukur.

Pas procedurës, përpiquni të shmangni rrezet e diellit dhe djersitjen e tepruar, thjesht mos rekomandoni të shkoni në banjot dhe pishinat publike. Kështu që ju mund të sjellni papastërtitë, të cilat do të çojnë më tej në skuqje apo edhe zhdukjen e lëkurës.

Në ditën e dytë ose të tretë pas shugaring në shtëpi, pimples dhe discolorations do të zhduket nga lëkura. Lëkura do të marrë një pamje normale, por pa qime të shëmtuara. Vetëm atëherë ju mund të përdorni scrubs dhe krem ​​për të zbutur dhe moisturize lëkurën.

Gjithashtu dua të theksoj se edhe pas mbarimit të 2-3 ditëve, përpiquni të mos merrni shumë djegie nga dielli, pasi vendet që keni pastruar me diell dukshëm më keq dhe në ditën e parë do të vini re tranzicion të mprehtë. Përkundër rënies së skuqjes pas shugaring, lëkura juaj nuk është shëruar plotësisht. Për këtë, do të zgjasë 4-5 ditë.

Shqyrtime shugaring në shtëpi

Unë definitivisht i këshilloj të gjitha vajzat që duan të bëjnë shugurimin e tyre, të paktën të përpiqen ta bëjnë atë në shtëpi. Nëse nuk keni sukses, gjithmonë mund të gjeni specialistë që do t'ju ndihmojnë.

Shugaring në tarifë Chelyabinsk

Nëse tashmë keni vendosur për procedurën e shugurimit, por nuk doni të bëni vetë, i kushtoni vëmendje katalogut tonë Masters dhe sallonet e bukurisë Chelyabinsk, të cilët janë të angazhuar në këtë procedurë. Në faqen tonë ju mund të gjeni komente dhe vlerësimet e Chelyabinsk salons dhe zotërinjve private.

Komentet për artikullin

Tregojini miqve tuaj për artikullin " Si të bëni shugje në shtëpi nga A në Z ":


Artikuj të tjerë:

Zgjedh pelena?
Për të shpifur para dhe pas?
Pse?
20 лучших книг по саморазвитию личности
В книгах можно найти немало полезных знаний. Вы получаете опыт людей, которые уже разобрались – научились решать проблемы, налаживать отношения, сформулировали свои знания в доступной для всех заинтересованных

Избавление от психологических проблем и саморазвитие. Психологические техники.
Психологические техники – упражнения, которые нацелены на решение той или иной проблемы или для самосовершенствования и саморазвития.   Техника "Линия аксиом" Эта техника подойдет тем людям,

Саморазвитие - скачать бесплатно fb2, txt, читать онлайн
В течение всего пути развития человеческого общества, являясь инструментом для достижения многих целей, важнейшую роль выполняли деньги. Страны с разными культурными и религиозными ценностями, нравами

Рейтинг книг по психологии. Лучшие книги по психологии и саморазвитию
Как говорил Фредерик Перлз, известный психотерапевт и психиатр, желание измениться основывается на неудовлетворенности. Каждая попытка измениться или изменить свое окружение является следствием неудовлетворенности.

5 способов как стать лучше. Саморазвитие человека — Блог Personalitica
Хотите быть ”лучшей версией себя” и двигаться только вперед? Посещать выставки, лекции для саморазвития? Обучиться чему-то новому, развить память и внимание? Освоить графический дизайн или игру на

С чего начать саморазвитие? Одно полезное упражнение
Вы получите ответ на вопрос с чего начать саморазвитие , прочитав данную статью. Здесь я поделюсь с вами методикой, занятия которой будут занимать у вас всего лишь 40 минут в день. Эти занятия будут вашим

Топ-10 лучших книг по саморазвитию – Букля
Одна из ключевых потребностей современного человека – развитие. Мы постоянно стремимся стать лучше и образованнее, превзойти своих коллег и знакомых и уверенно движемся к вершине Олимпа. И если посещение

С чего начать саморазвитие? Список лучших книг по саморазвитию
Необходимость духовного и физического развития сомнений не вызывает. Воспитанием маленьких детей обеспокоены их родители. Человек постарше себя как личность выстраивает сам. Но как правильно организовать

С чего начать саморазвитие? Одно полезное упражнение — Пси-Фактор
Вы получите ответ на вопрос  с чего начать саморазвитие , прочитав данную статью. Здесь я поделюсь с вами методикой, занятия которой будут занимать у вас всего лишь 40 минут в день. Эти занятия будут

Дополнительное образование как источник саморазвития, самоопределения и самореализации личности
Дополнительное образование детей в Оренбуржье стало приоритетным направлением образовательной политики области, неотъемлемой частью учебно-воспитательного процесса всех типов образовательных учреждений,